Gerai žinome tai, kad krovinius transportuoti galime labai skirtingais būdais. Geriausiai mums žinomi keliai, kuriais yra vykdomas krovinių ekspedijavimas (https://www.arijus.lt/paslaugos/kroviniu-ekspedijavimas) yra:
- Jūrų kelias. Drąsiai galima teigti, kad tokiu būdu tiek smulkūs, tiek ir stambesnės apimties kroviniai gali apkeliauti visą pasaulį. Drąsiai galime teigti, kad tam yra naudojami specialūs krovininiai laivai (keltai), o prekės paskirstomos ir technikos dėka sudedamos į specialius konteinerius. Gerai žinome tai, kad gali nutikti taip, kad sandėliavimas (https://www.arijus.lt/paslaugos/sandeliavimas) taip pat vyks jūriniame konteineryje, nes tokiu būdu, jos bus kur kas geriau apsaugotos nuo kenksmingų aplinkos veiksnių ar bet kokių kitų galimų pažeidimų. Žinoma, labai svarbu numatyti tai, kad pačiame konteineryje prekei nekiltų joks galima pavojus. Tarkime, prekė gali perkaisti ar peršalti, o tai turi labai didelę įtaką jos kokybei: Skambina pavojaus varpais: tolimųjų reisų vairuotojai gali likti be pensijų.
- Geležinkelių kelias. Tuomet, kai kalbėtume apie NVS logistika (https://www.arijus.lt/paslaugos/nvs-logistika) ir traukinius, verta prisiminti dar šių metų pavasario sezoną, kuomet šiai nišai teko labai didelė našta. Gerai žinome tai, kad Rusijos karas Ukrainoje, Baltarusijos pritarimas ir sankcijos šioms šalims iš esmės pakeitė daugelio ES valstybių suvokimą apie prekybą ir skatino išnaudoti dar neatrastas galimybes. Puikiai suvokiame tai, kad iššūkių šioje srityje tikrai nestigo ir vis dar nestinga. Turime suvokti tai, kad Lietuvos geležinkeliai išgyvena itin sunkų laiko tarpsnį. Turbūt jums teko girdėti ir apie tai, kad pačioje įmonėje vyksta suirutė, neaiškus sandėlis. Muitinės tarpininkai (https://www.arijus.lt/paslaugos/muitines-tarpininkai) ir kiti darbuotojai protestuoja dėl nepagrįstų atleidimų, mažo darbo užmokesčio, didelio krūvio ir panašių nemalonių aplinkybių. Gerai žinome, kad vidiniai konfliktai kaip mat atsispindi ir viešai matomoje darbo erdvėje.
- Oro transportas. Kroviniai gali būti gabenami oro keliu. Tai bemaž pats greičiausias būdas, kurio dėka yra galima pasiekti kelionės tikslą. Puikiai suvokiame tai, kad tokiu transportu gali būti gabenami tiek mažesni, tiek ir didesni kroviniai, tačiau, numatomas kur kas didesnis atstumas nuo priėmimo iki perdavimo.
- Sausumos kelias. Ši transporto ir prekių transportavimo rūšis mums yra pažįstama ko ne geriausiai. Drąsiai galima teigti, kad bemaž kiekvienas iš mūsų, kasdien ir matome, kaip tai vyksta realiai. Gerai žinome, kad vykstant sausumos keliu gali nutikti visko. Tarkime, tai itin lemia oro sąlygos. Prasidėjus žiemos sezonui, nerimą kelia tai ar visi numatyti kroviniai savo tikslą pasieks numatytu laiku ir saugiai: Lietuva ir Kinija steigs bendrą įmonę kroviniams vežti.