Reklama internete

Reklama internete gali padėti Jums padidinti pardavimus įdėjus minimaliai lėšų. TNT Gallup atliktas tyrimas atskleidė jog 63% 15-74 metų Lietuvos gyventojų daugiau ar mažiau moka dirbti kompiuteriu. 64% miestų ir 34% kaimo gyventojų turi kompiuterį prijungtą prie interneto. Trečdalis internetą naudojančių miesto gyventojų yra pirkę prekių ar paslaugų internetu. Tarp kaimo gyventojų 12%. Kas penktas kaimo ir kas šeštas miesto gyventojas per artimiausius 12 mėnesių ketina pirkti internetu. Šie skaičiai su kiekvienu mėnesiu auga.
Reklama internete

Jūs ieškote reklamos būdo, kuris duotų didžiausią naudą? Pasielgėte teisingai atkreipėtę dėmesį į reklamą internete. Šiai dienai ji pripažįstama kaip pati efektyviausia, ypač tai tinka seo paslaugoms. Kad pasirinkti Jums priimtiną reklamos kompaniją, turėtumėte atsakyti į kelis klausimus:

 1. Pasirinkime tikslą kurio sieksite. Tai gali būti:
  • Padidinti pardavimus internetu
  • Pagerinti brendo matomumą (kad Jūsų prekės ženklą rastų juo besidomintys)
  • Noras praplėsti reklamos apimamas ribas
 2. Po to pasirinksime kaip fiksuosime pasiektą rezultatą:
  • Stebėsite pozicijos pokyčius patys ir pranešite kada jie netenkins Jūsų. Koreguosime už nedidelį vienkartinį mokestį
  • Rezultatų išsaugojimu užsiimsime mes, už fiksuotą mėnesinį mokestį
 3. Gavę šiuos atsakymus suplanuosime biudžetą ir pateiksime rezultatų prognozes:
  • Nustatysime pagal kokius raktažodžius būtų efektyviausia reklamuoti svetainę
  • Pasakysime numatomą kainą
  • Aptarisime kitas sąlygas ir pradėsime darbą

Reklama internete: kaip pasirinkti specialistą?

Komercinės firmos tinklapis gali ir privalo duoti didelį klientų srautą. Bet svetainės įsigijimas tai tik dalis darbo, ir ne visada didžioji. Anksčiau ar vėliau savininkas susiduria su internetinės reklamos poreikiu – padaryti jį lankomu, kad potencialūs klientai rastų svetainė paieškos sistemų pagalba. Kaip gi surasti tinkamą optimizatorių?

Kam patikėti seo optimizaciją?

Į šį klausimą galimi trys atsakymo variantai: įdarbinti naują darbuotoją, susirasti frilanserį (freelancer – privačiai dirbantis asmuo) arba kreiptis į specializuotą agentūrą. Palyginkime šiuos variantus.

Įdarbinti atskirą žmogų, kuris užsiimtų seo gana brangus malonumas. Šio atveju prireiks nemažai papildomų išlaidų (darbo vieta, seminarai ir kvalifikacijos kėlimo kursai). Toks sprendimas gali būti tikslingas tik tada, jei Jūsų kompanija gana stambi ir turi ne vieną interneto projektą.

SEO optimizacija išlieka vienas efektyviausių internetinės reklamos įrankių pasiekiant organinį “Google” paieškos srautą.

Šiuo metu geriausias variantas susirasti įmonė, kuri gali darbą atlikti gerai ir atsakingai. Kaip sužinoti kuri tokia? Didžiausia tikimybė, kad neapsiriksite, jei rinksitės iš tų, kurie pagal sau tinkančias užklausas yra pirmose pozicijose, juk netikite kad batsiuviai būna be batų? Jei įmonė iškėlė savo svetainę į topą pagal užklausas “seo”, “seo paslaugos”,”internetine reklama”,'”reklama” arba “reklama internete”, be abejo jie įstengs tą patį padaryti su Jūsų svetaine.

Optimizatorius gali pasiūlyti keletą darbo schemų. Jis turėtų argumentuoti kodėl rekomenduoja tokį būdą Jūsų konkrečiu atveju. Po pokalbio turėtumėte susidaryti aiškų vaizdą kaip bus atliekami darbai.

Jei nevisiškai supratote pasiūlymo esmę, būkite atsargūs: galbūt atlikėjas pats nelabai žino ką ruošiasi daryti, arba ką nors nutyli (pvz. ruošiasi naudoti “pilkus” arba “juodus” metodus, ką paieškos sistemos vertina kaip spamą).

Į ką atkreipti įpatingą dėmesį?

Kaip ir kiekviename darbe, kurį patikite samdomam darbuotojui, seo optimizacijoje reikalinga kontrolė. Geriausia būdas stebėti darbų eigą yra turėti ataskaitą apie darbų rezultatus. Seo atveju tai būdų svetainės pozicijų paieškos rezultatuose pokyčiai.

Kaip elgtis jei svetainė nukrito? Jei specialistas profesionalus, jis nevers laukti atsakymo, paaiškins situaciją nedelsdamas. Bet jeigu pozicijų nėra, o optimizatorius dingsta (netsako į skambučius ir laiškus, arba tai daro nesuprantamai), tai rimta priežastis nutraukti bendradarbiavimą.

Turėkite omenyje kad SEO tai ne dviejų savaičių darbas. Kad ir kaip norėtumėte užkariauti paieškos topus būkite kantrūs. Jei kelis mėnesius pozicijos negerėja reikėtų išsiaiškinti ar optimizatorius turi aiškų tolimesnių veiksmų planą.