Kaip tampama seo specialistais ir kokie jie būna?

Kaip tampama seo specialistais ir kokie jie būna?

Galbūt Jums iškyla klausimas kaip tampama seo specialistais, juk jokiose mokyklose to nemoko. Dažniausiai žmogus pradeda domėtis technologijomis, išmoksta HTML, PHP, galbūt kuria svetaines. Sukūrus svetainė iškyla klausimas iš kur gauti lankytojų. Tada žmogus ir sužino apie SEO – galimybę nuolat  gauti lankytojų iš paieškos sistemų. Ir kokių lankytojų! Tokių, kurie patys ieško informacijos ar prekių, esančių jo svetainėje. Taigi potencialus optimizatorius sukaupia šiek tiek informacijos ir iškelia savo svetainę į Google top 10. Po to pabando kitą ir vėl jam pavyksta, na gal dviejų, trijų žodžių užklausas, bet pavyksta. Ir tada jis nusprendžia kad gali tai daryti už mokestį kitiems svetainių savininkams.

Sekantis žingsnis yra iškelti savo svetainę, pagal užklausas “seo”, “seo paslaugos”, “reklama”, “seo optimizavimas” ir t.t. Raktažodžius jis pasirinko naudodamasis Google adwords raktinių žodžių įrankiu. Ten pateikiama Google paieškos užklausų statistika. Žinoma jis matė kad pati populiariausia yra užklausa “seo”, bet iš karto jam nepavyko iškelti šio raktažodžio į top10. Bet pavyko “seo paslaugos”, “seo optimizacija”, nes kaip ir kitose srityse vieno žodžio užklausas iškelti sudėtingiausia, bet jos ir naudos atneša daugiausia. Ėjo metai, specialistas dirbo, kaupė patirtį ir įgūdžius ir po keleto metų iškelė savo svetaines į visas norimas pozicijas. Vadinasi jis tapo seo profesionalu, ir gali pasiūlyti savo klientams bet kokias pozicijas paieškos sistemose.

seo specialistai

Ši kiek nekukli istorija, apie Jūsų nuolankų tarną.

Bet juk to siekė ne jis vienas? Kaip gi kiti seo specialistai?

Kitiems beliko rinktis tai kas liko. Kelti savo svetaines pagal 2-3 žodžių užklausas į top 10 ir įrodinėti kad tai sugebėjimų viršūnė. Žinoma suprasdami, kad neįstengs iškelti klientų iškelti į aukštas pozicijas pagal populiarias užklausas, siūlo jiems tik 2-3 raktažodžius, pasakodami pasakėčias, kad vieno žodžio užklausos netikslios ir nieko neduos.

O tiesa yra tokia: vieno žodžio užklausos visada duos daugiau naudos nei 2-3 žodžių keletą kartų. Statistiką galite pažiūrėti pasinaudodami Google adwords raktinių žodžių įrankiu. Ten skaičiai tikslūs nėra, bet santykis yra maždaug tiesingas. Jei Jums siūlo tik tokias, tai daro tik todėl kad jie žino neįstengsiantys to padaryti. Žinoma yra užklausų anglų kalba ar rusų su kuriomi gali tekti dirbti ir metus, bet Lietuvoje taip nebūna. Čia tikram seo ekspertui nėra neįkandamų užklausų.

Svarbu taip pat pasiekti pačias aukščiausias pozicijas, nes jos duoda daugiausia lankytojų. Pavyzdžiui pirma vieta  atves keturis kartus daugiau lankytojų nei ketvirta. Išgirdę prašymą pasiekti pirmą vietą dauguma pasakys “tai neįmanoma”. Čia mes vėl su jais nesutiksime, žiūrime mūsų darbus.

Dar viena optimizatorių rūšis yra “mokytojai”. Jei neišeina užsidirbti iš SEO, galima to mokyti kitus. Vieni iš jų rašo blogus ir bando susikurti daug žinančio įvaizdį arba tą patį daro forumuose, tuo pačiu taip susiranda vieną kitą klientą. Kiti veda seminarus, kurie kainuoja nuo 40 iki keleto tūkstančio litų. Juose galėsite iškmokti kaip iškelti savo svetainę į top20, gal pavyks net 5-10 vietą pasiekti, jei užklausos nesudėtingos.

Bet praraja tarp profesionalo ir megėjų žinių nuolat didėja, nes pirmasis nuolat dirbdamas kaupia patirtį, sprendžia problemas, kurios neišvengiamai iškyla. Teorija ir praktika dažnai labai skiriasi ir vien skaitant panašių į save specilaistų blogus ir galvojant žinių neįgysi, nes manymas nėra lygu žinojimui, o sužinoti galima tik patikrinus informaciją praktikoje.

2018-10-14T13:03:36+00:00